2007.2017Jubileusz Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Wach” [ZDJĘCIA]

Tagi: Wach jubileusz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca z Wachu gmina Kadzidło

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Wach” obchodził jubileusz 5-lecia swojego istnienia. Były tańce, prezenty, gadki, żarty. Była ligawka. Był znakomity bigos i była znakomita grochówka. Były życzenia, zachwyty i nadzieje na kolejne jubileusze.

Za nami Jubileusz istnienia Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Wach", który odbył się 15 lipca 2017 r. Pięć lat temu grupka miłośników folkloru kurpiowskiego zawiązała Zespół Pieśni i Tańca, którym wzorowo i mądrze pokierowali Janina i Ryszard Kaczyńscy. Dzisiaj to już prawie instytucja. Blisko trzydzieścioro śpiewaków i tancerzy. Koncertują. Wojażują. Reprezentują gminę i Polskę podczas międzynarodowych festiwali. Przede wszystkim zaś ciężko pracują. Cierpliwie rozbudowują swój repertuar. Komponują. Układają piosenki. Szukają starych, kurpiowskich pieśni. Inspirują. Zachwycają.

Przybyli do Wachu Kurpie z Zawad, Baranowa, Czarni (i tej spod Myszyńca, i tej spod Kadzidła), Brzozowej, Piaseczni, Olszyn. Przybyli goście, władze samorządowe z gminy i powiatu, radni wojewódzcy, powiatowi, gminni, sołtysi. Licznie zgromadzili się mieszkańcy samego Wachu, którzy długo oklaskiwali swoich rozśpiewanych i roztańczonych ziomków.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.