II Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”

Data : 27 sierpnia 2017
W niedzielę na terenie Mauzoleum Powstania Listopadowego w Ostrołęce zainaugurowany zostanie II Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”. Między 27. sierpnia a 10. września wykonawców tegorocznej edycji Festiwalu będzie można podziwiać w Ostrołęce, Różanie, Łysych i Myszyńcu.

27 sierpnia na Fortach Bema w Ostrołęce zabrzmi Koncert Galowy na otwarcie Festiwalu: "Najpiękniejsze arie i duety świata" w wykonaniu wybitnych solistów: Grażyny Brodzińskiej - Pierwszej Damy Polskiej Sceny Muzycznej, Wojciecha Sokolnickiego - zwycięzcy II "Bitwy tenorów na róże", Magdaleny Stefaniak - solistki Teatru Wielkiego w Poznaniu i Jakuba Milewskiego - Dyrektora Artystycznego Festiwalu z towarzyszeniem Orkiestry ROMANTICA. W programie znajdą się  najbardziej znane arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Nie zabraknie również niespodzianek!

Koncert transmitowany będzie na żywo przez Polskie Radio RDC, a poprowadzą go Jakub Milewski i Prezes RDC, krytyk muzyczny, Tadeusz Deszkiewicz.

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie i Towarzystwo Muzyczne imienia Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce zapraszają na II Festiwal Muzyczny "Ostrołęckie Operalia" w dniach 27.08 - 10.09.2017 r. Festiwal zagości w Ostrołęce (27.08/02.09/10.09), Różanie (01.09), Łysych (03.09) i Myszyńcu (09.09)!
«   powrót