0202.2014Studniówka 2014: Bal maturalny uczniów II SLO [ZDJĘCIA]

Tagi: studniówka 2014 Ostrołęka bal maturalny bal maturalny 2014 maturzysta uczeń szkoła II SLO

 Dnia 01 lutego 2014 r., na przekór pogodzie, na tle zimowej aury, od godz. 19.00 z sali bankietowej „Elba bis” rozbrzmiewały dźwięki, pląsy i tany tegorocznych maturzystów II SLO im. Toniego Halika. W lilowo-srebrzystej oprawie dekoracji przyszli maturzyści dostojnym krokiem poloneza, pod okiem p. Jakuba Rutki, wkroczyli w zbliżający się okres dorosłości.

Uroczyste wieczorne spotkanie otworzył Dyrektor Szkoły – p. Adam Ochenkowski przemówieniem skierowanym do głównych uczestników balu – przyszłych maturzystów. Słówko do młodzieży mieli także, z ramienia przedstawicieli rady rodziców, p. Urszula Białobrzewska i p. Adam Surmecki. Maturzyści z ust przemawiających usłyszeli prośby, aby ten dzień zapisał się w ich pamięci, aby od następnego dnia tym oto wspomnieniem, aspirować do bycia lepszym, niczym książęta i księżniczki na szachownicy balu życia.

Nie zabrakło tradycyjnego studniówkowego walczyka nauczycieli z uczniami. Tak jak w szkole nauczyciele zawsze kierują działaniami i myślami uczniów i dotrzymują im kroku. Tym razem uczniowie poprosili nauczycieli do symbolicznego tańca, by wyrazić, że bez nich nie byłoby uczniów, a bez uczniów nie byłoby nauczycieli.

Czołowym elementem uroczystości było przyznanie „Złotych Ust” nauczycielom – wyróżnień za wyjątkowe i trafne powiedzonka, co wprawiło kadrę w zakłopotanie, a jednocześnie w rozbawienie za otrzymanie nagrody.

Uroczystość prowadzili Wioleta Wróbel i Paweł Ptak. Reprezentanci czterech trzecich klas, którzy złożyli podziękowania dla Dyrektora Szkoły za baczne stanie na straży ich zmagań edukacyjnych, za siłę i wiarę w ducha i potencjał młodzieży, dla wychowawców i nauczycieli za pomocną dłoń i opiekuńcze ramię na co dzień w potyczkach szkolnych oraz dla rodziców, którzy zawsze trwają przy boku swoich pociech i wspierają doświadczeniem i dopingują ich sukcesom.

Największe emocje wywołały skecze w części artystycznej, poświęcone życiu szkolnemu: trudnych w tym okresie miłości, próbie aspirowania do bycia lepszym uczniem, śmiesznym sytuacjom szkolnym, radom od nauczycieli na stres studniówkowy i maturalny oraz występy taneczno-muzykalne, m. in. dziewcząt tańczących w rytm klawiszy.
Ukoronowaniem tańców i swawoli była konsumpcja tortu oraz wybór Królowej i Kralu Balu. Zostali nimi Wioleta Wróbel – za grację i kreację oraz Adam Owczarek – za nienaganność i oryginalność kroków.

Pragniemy podziękować za udaną zabawę: dyrektorowi szkoły – za przewodniczenie uroczystości, wychowawcom i nauczycielom – za mile spędzone chwile, rodzicom – za przygotowanie, koordynację i bezpieczeństwo, sali bankietowej „Elba bis” – za ciepłe przyjęcie i jakże miłą obsługę oraz zespołowi „Mamzel” za ciekawą oprawę muzyczną naszego spotkania.

Był to dzień pełen emocji dla wszystkich gości, ale szczególnie dla maturzystów, którzy odczuwali dumę, ze tak wiele osiągnęli w zapędach młodości, co dało przedsmak podboju dorosłości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

02-02-2014, 16:40
Autor: Kermit
Po co robić takie zdjęcia, gdy się ma nogi jak świnka Piggy?
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.