0102.2017Studniówka 2017 Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu [ZDJĘCIA]

Tagi: Przasnysz Studniówka 2017 Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej LO KEN w Przasnyszu Studniówka LO im. KEN Przasnysz

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się na swoim najważniejszym w życiu balu. Studniówkę zorganizowali w Zajeździe Sebora.

Na początku uroczystości uczniowie dziękowali swoim belfrom, wychowawcom oraz rodzicom, za trud jaki ponieśli w ich wychowaniu. Na ręce grona pedagogicznego trafiły również kwiaty. Głos zabrał Radosław Waleszczak, dyrektor szkoły życząc swoim wychowankom wspaniałej zabawy, ale także kierując kilka słów do nich.

- Bal studniówkowy jest elementem tradycji, którą staramy się kultywować każdego roku. Bal studniówkowy ma także wymiar symboliczny, bo stanowi on jednocześnie zapowiedź zakończenia licealnej edukacji i wejścia w dorosłe życie. Tym szczególnym wymiarem wchodzenia w dorosłe życie będzie wydarzenie rozciągnięte w czasie na prawie miesiąc, czyli egzaminy maturalne. Wtedy w pełnym tego słowa znaczeniu wejdziecie w dorosłe życie najeżone wieloma trudnymi i odpowiedzialnymi wyborami. Wierzymy, że tym wyzwaniom przyszłości, w tym także dobrze zdanym egzaminom maturalnym państwo podołacie. Dzisiaj jednak to sprawa o drugorzędnym znaczeniu. Macie państwo prawo bawić się, cieszyć. Proszę tylko pamiętajcie - szlachectwo zobowiązuje, noblesse oblige, jesteście nadal naszymi uczniami, proszę nie zapominać o tym podczas zabawy, ponieważ nadal czujemy się za państwa odpowiedzialni – mówił.

Kończąc swoja przemowę postanowił przeczytać zgromadzonym wiersz:

Niech się każdy bawi do samego rana,
a ta studniówka niech z tego będzie znana, 
że osoby towarzyszące dotrzymały wam kroku
i żaden nauczyciel nie stał smutny z boku,
Żeby nikogo podczas tańca nie zmorzył sen błogi,
a wszystkich dokazujących na parkiecie, 
jutro o poranku bolały tylko nogi.

Po życzeniach, pomyślnie zdanych egzaminów i szampańskiej zabawy, maturzyści tradycyjnie zatańczyli Poloneza i tym samym zakończyli część oficjalną balu studniówkowego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto ze Studniówki uczniów z Liceum Ogólnokształcącek im. KEN w Przasnyszu, udostępnionej dzięki uprzejmości portalu ePrzasnysz.pl

źródło: ePrzasnysz.plGaleria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.