0803.2019Wynajem samochodu za granicą - jak nie dać się oszukać?

Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje najczęściej na środek transportu obieramy samolot. Podróż samolotem jest szybsza, tańsza i przede wszystkim wygodniejsza niż jazda samochodem. Niestety na miejscu brak własnego środka transportu może dać o sobie znać. Będąc skazanym na komunikację miejską marnujemy dużo czasu na stanie na przystankach i na przesiadki, bowiem często nie ma bezpośrednich połączeń do miejsc, które są celem naszej wycieczki. Ale jest pewne rozwiązanie, pozwalające jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas - samochody na wynajem. Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć zanim wypożyczysz pojazd.

Wybierz rocznik pojazdu

Są okazje takie jak ślub, kiedy samochody klasyczne są szczególnie pożądane. Ale jeśli nie zależy Ci na oldtimerze, raczej unikaj wypożyczania pojazdów starszych, niż kilka lat. W końcu im starsze auto, tym więcej kierowców prowadziło je przed Tobą, a każdy ma przecież indywidualny styl jazdy i niektórzy mogą zwyczajnie niszczyć pojazd od środka, np. poprzez nieprawidłową zmianę biegów. Ponadto sprawność samochodu podczas odbioru z wypożyczalni nie gwarantuje tego, że na drodze nie spotka Cię niemiła niespodzianka. Oczywiście samoistna usterka może wystąpić także w nowym aucie, ale szansa na to jest zdecydowanie mniejsza.

Sprawdź wyposażenie modelu

Wypożyczając auto zależy nam, aby było ono dostosowane do naszych potrzeb. Zwróć więc uwagę ilu osobowy jest dany model, czy jest w stanie pomieścić cały Twój bagaż i czy posiada inne udogodnienia, jakie będą Ci potrzebne. Rezerwacja konkretnego modelu da Ci pewność, że każdy z uczestników podróży będzie czuł się komfortowo podczas jazdy i nikt nie będzie musiał trzymać bagażu na kolanach.

Zapytaj o ubezpieczenie pojazdu

Polisa ubezpieczeniowa to coś o czym wielu wypożyczających zapomina. Trzeba jednak koniecznie ją sprawdzić oraz dokładnie przeanalizować, by dowiedzieć się co dokładnie konkretny pakiet oferuje. Jeśli oferta najmu nie gwarantuje ubezpieczenia dla wypożyczanego pojazdu, warto nieco dopłacić, aby uniknąć wszelkich konsekwencji finansowych w przypadku kolizji drogowej lub kradzieży auta.

Prześwietl wypożyczalnię pojazdów

W dobie internetu wszystkie informacje o wypożyczalni samochodów, jak również opinie klientów można znaleźć w sieci. Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnej firmy sprawdź, czy jej dotychczasowi klienci są z nich zadowoleni. Im bardziej rozpoznawalna wypożyczalnia, tym większa szansa na to, że nie zostaniesz oszukany. Dobrym przykładem jest firma London Escorts doskonale rozpoznawalna na rynku brytyjskim. Z jej usług korzysta wiele klientów, chwaląc je wśród znajomych i w sieci.