2808.2016Wystartowało XXXIX Miodobranie Kurpiowskie! [ZDJĘCIA]

Tagi: XXIX Miodobranie Kurpiowskie Miodobranie Miodobranie Kurpiowskie powiat ostrołęcki Kurpiowska Kraina Wykrot gmina Myszyniec miodobranie w Myszyńcu Miodobranie Wykrot miodobranie jak dojechać

W Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie k. Myszyńca rozpoczęła się 39. edycja Miodobrania Kurpiowskiego. Jest to największa regionalna impreza, nawiązująca do bogatej tradycji kurpiowskiej. Przez cały dzień atrakcji nie zabraknie, a punktem kulminacyjnym będzie część koncertowa.

Miodobranie rozpoczęło się mszą św. z elementami gwary kurpiowskiej w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Stamtąd barwny korowód Kurpiów podążył do Wykrotu, gdzie dokonano oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie na scenie prezentowały się zespoły kurpiowskie.

Od godziny 18.00 rozpoczyna się część koncertowa z udziałem gwiazd polskiej estrady. Rozpocznie ją zespół Kombi, o godzinie 20.00 zagra Mrozu, a o 21.30 - Za Pięć Dwunasta. Relacje z koncertów obejrzysz dziś wieczorem w serwisie eOstroleka.pl.


Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

29-08-2016, 15:39
Autor:
Jeżeli było to Miodobranie to dlaczego na żadnym zdjęciu nie widać  słoików z miodem  lub pszczelarzy.

pszczoła
31-08-2016, 00:03
Autor: Hania
Właśnie. Byłam na tym miodobraniu. na prawde dużo atrakcji, wesołe miasteczko, dla dzieciaków plac zabaw, woda w stawiku do taplania się, skoki na bandzi, multum straganów z miodem i regionalną wędliną, super utwardzone alejki, widok na jezioro, fantastyczna pogoda iiii fotograf do wymiany, żeby nie uwidocznić regionalnych strojów, biżuteri, e tam...
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.