3004.2016Charytatywny koncert dla Zosi. Imprezę wsparła Miss Polski 2014, Ewa Mielnicka [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka koncert charytatywny Wieczór dla Zosi Droga na Ostrołękę Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka

W piątek, 29 kwietnia w Ostrołęce odbył się charytatywny koncert dla malutkiej Zosi od urodzenia zmagającej się z poważną chorobą. Mająca zaledwie roczek dziewczynka nie potrafi samodzielnie oddychać, połykać, karmiona jest przez sondę. Specjalnie dla niej wystąpiły lokalne zespoły muzyczne, imprezę wsparła także Miss Polski 2014, Ewa Mielnicka.

Koncert „Wieczór dla Zosi” odbył się w restauracji Diamentowej. Podczas imprezy zaprezentowali się m.in. zespół Droga na Ostrołękę, Piotr Grzyb i Dracoaster, Inka Śniadach, Remont, Grupa Nie Oni Jedni, Mroziu i Legal, Klaudia Krasna, DJ Lukash i DJ Mario Rush. Ze swoim wyjątkowym programem artystycznym wystąpiły również przedszkolaki z „Kangurka” a wychowankowie OKK Kyokushin wykonali pokaz sztuk walki.

Odbyły się również licytacje licznych gadżetów i upominków przekazanych przez sponsorów, był też kiermasz pysznych, słodkich wypieków. Specjalnie dla malutkiej Zosi udział w imprezie wzięła pochodząca z Ostrołęki Miss Polski 2014, Ewa Mielnicka, która w ubiegłym roku reprezentowała nasz kraj podczas Miss International 2015 w Japonii.

Zosia i jej brat bliźniak, Antoś urodzili się 19 lutego 2015 roku. Niestety, dziewczynka od momentu przyjścia na świat nieustannie przebywa w szpitalu. Stwierdzono u niej encefalopatię niedotlenieniowo–niedokrwienną i dysplazję oskrzelowo–płucną. Zosia nie jest w stanie samodzielnie oddychać i połykać, jest karmiona przez sondę. Każda infekcja stanowi ogromne zagrożenie dla jej życia. Zosię czeka bardzo długie leczenie i rehabilitacja, konieczny jest zakup drogiego sprzętu, dzięki któremu będzie mogła żyć w swoim rodzinnym domu w Czerwinie. Zosia jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Koncert „Wieczór dla Zosi” poprowadził Staszek Orłowski.


Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

01-05-2016, 14:04
Autor:
Brawo!!!
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.