2404.2016Czadoman, After Party i Boys dla Dobrusi Napiórkowskiej [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka Boys w Ostrołęce koncert Boys koncert Czadoman Ostrołęka koncert After Party Ostrołęka Dobrusia Napiórkowska

Czadoman, After Party i Boys wystąpili w Ostrołęce. Gwiazdy disco polo zagrały swoje największe przeboje dla Dobrusi Napiórkowskiej.

Koncert odbył się w niedzielę, 24 kwietnia na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Dla zmagającej się z poważną chorobą, dwuletniej niespełna Dobrusi Napiórkowskiej zagrali giganci muzyki disco polo - Czadoman, After Party i Boys. Występ gwiazd poprzedził piknik przepełniony licznymi atrakcjami dla dzieci. Było wesołe miasteczko, malowanie buziek, foto budka, konkursy i zabawy oraz dla dorosłych ogródek piwny i gastronomia i inne atrakcje. Podczas koncertu prowadzona była licytacja rzeczy znanych i mniej znanych osób o wielkim sercu z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Dobrusi Napiórkowskiej ponadto 10% dochodu ze sprzedanych biletów organizator pikniku - Marcin Sobociński - zobowiązał się przekazać również na rzecz Dobrusi.

Dobrusia Napiórkowska urodziła się chora na Artrogrypozę (AMC) - wrodzoną sztywność stawów vel. płodowe zbliznowacenie mięśni. Choroba spowodowała liczne deformacje w tym przerosty kolan, stopy końsko-szpotawe prawie, 100%, przykurcz prawej ręki. Przeszła już 5 operacji, w tym jedną re-operację. Od maja 2015 jest pod opieką Schon Klinik w Vogtareuth (Niemcy). Jej mięśnie wymagają ciągłych ćwiczeń - 4 razy dziennie metodą Vojty, w przeciwnym razie przykurcze całego ciała pogłębiają się i mogą powodować ponowne deformacje.

Obok bardzo dobrze prowadzonej rehabilitacji ogromnie ważne są wyspecjalizowane ortezy, robione przez jedną z dwóch firm w Niemczech. Ortezy mają za zadanie utrzymanie stóp w naturalnej pozycji i stabilizację kolan, wspomagając pracę całych nóg. Dobrusia spędza w nich cały czas, dodatkowo w nocy jej stawy kolanowe są blokowane w pozycji wyprostowanej, aby nie dopuścić do utraty wyprostu. Same ortezy to koszt 45 tysięcy złotych. Będzie ich potrzebowała do czasu, aż przestanie rosnąć, to oznacza że czeka ją zmiana średnio co 7 miesięcy, maksymalnie raz do roku. Dobrusia jest niesamowicie wesołą i silną dziewczynką, dzielnie stawia czoła wszystkiemu co jej życie przyniosło. W zasadzie nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, jak coś sobie zaplanuje to do tego dąży, a ma dopiero półtora roku.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

25-04-2016, 10:17
Autor: Paweł
Boys śpiewa i sra.
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.