1403.2016Duet Majewska & Korcz w Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka Alicja Majewska Włodzimierz Korcz Ostrołęckie Centrum Kultury OCK koncert Nastroje we Dwoje

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się koncert rewelacyjnego duetu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Występ zorganizowany został w ramach projektu „Nastroje we Dwoje”. Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu.

Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza odbył się w sobotę, 12 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury. Podczas występu tego rewelacyjnego duetu mogliśmy usłyszeć najciekawsze z utworów wykonywanych przez Alicję przy fortepianowym akompaniamencie Włodzimierza. Oboje współpracują ze sobą od wielu już lat, a ich doskonałe zgranie sceniczne słychać w każdym utworze.

Alicja Majewska - piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Była wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla. Śpiewa teksty znakomitych autorów - głównie Wojciecha Młynarskiego.

Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.