1509.2017Festyn „Wiejskie Klimaty” w Piaseczni [ZDJĘCIA]

Tagi: Piasecznia gmina Kadzidło festyn Wiejskie Klimaty piknik

Za nami ostatni z tegorocznych festynów „Wiejskie Klimaty” organizowanych dla mieszkańców gminy Kadzidło. Tym razem okazję do wspólnej zabawy podczas pikniku rodzinnego mieli mieszkańcy Piaseczni.

2 września odbył się w Piaseczni ostatni festyn integrujący wieś kurpiowską pod nazwą "Wiejskie klimaty" zorganizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wszystkich przybyłych ciepło i serdecznie przywitała Renata Zaniewska Sołtys Wsi Piasecznia, a tylko dobrych wrażeń i spokojnej zabawy życzył Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Podczas festynu dominowały pieśni, melodie i taniec kurpiowski. Każdy z uczestników mógł skosztować potraw z akcentem żurawinowym, grzybowym, ziołowym i zadumać się przy kurpiowskich pieśniach "leśnych". Na stole królowała kapusta z grzybami, rejbak, pieczone ziemniaki i "psiwo kozicowe".

Dla wszystkich zaśpiewała Grupa Śpiewacza "Kurpianki z Golanki" oraz KGW z Krobi, a zagrali Rodzina Kaczyńskich z Wachu, Edward Koziatek z Zawad, Kazimierz Gadomski i Paweł Łaszczych z Kadzidła.

Dla najmłodszych przeprowadzono konkurs plastyczny na Plakat Proekologiczny, który powstawał na oczach uczestników pikniku. Nie zabrakło konkursu wiedzy o ruchu drogowym WORD, główna nagroda rower powędrował do mieszkanki wsi Piasecznia.

Liczne atrakcje, malowanie twarzy, zabawy animacyjne, gry i konkursy przygotowała i przeprowadziła grupa animatorów "TakT" z Przasnysza.

Organizatorzy i współorganizatorzy:
- KGW "Żurawinki" z Piaseczni;
- OSP Piasecznia;
- Wójt Gminy Kadzidło;
- Radny i Sołtys wsi Piasecznia;
- Kółko Rolnicze w Tatarach;
- Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. M. Mieszki w Kadzidle.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.