0205.2019Gwiazda Dni Ostrołęki: Kobranocka [WIDEO]

Tagi: Kobranocka Dni Ostrołęki

Przedstawiamy kolejną gwiazdę Dni Ostrołęki 2019. Już 19 maja na Placu Bema w Ostrołęce wystąpi zespół Kobranocka.

- Historia powstania zespołu Kobranocka sięga roku 1984, kiedy to na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Toruniu znalazł się z przyczyn militarnych Andrzej Kraiński, wkrótce szerzej znany jako Kobra. Po drugiej stronie biurka siedział Andrzej Marek Michorzewski, który pokazał Kobrze swoje teksty. Był między nimi "List z pola boju". Po przeczytaniu tekstów jedynym wyjściem było założenie zespołu (o nazwie "Latający Pisuar"). W pierwszym składzie znaleźli się oprócz Kobry: Szybki Kazik (Jacek Bryndal) i Kieliszek (Tomek Kosma). Ta załoga nagrała w studiu radia studenckiego "Centrum" (w styczniu 1985) materiał, który miał zostać wysłany do radia Wolna Europa. Zespół miał działać w podziemiu - nie zakładano pierwotnie kariery komercyjnej - tak swoją historię opisuje zespół Kobranocka.

Pierwszy koncert pod nazwą "Kobranocka" miał miejsce w sierpniu 1985 w warszawskiej Riwierze na festiwalu Poza Kontrolą. W sierpniu 1986 Kobranocka zagrała na festiwalu w Jarocinie. Muzycy byli przekonani, że występują jako goście. Okazało się, że zdobyli największą ilość głosów publiczności. W tym miejscu zespół grał jeszcze sześć razy. Ostatnio w 2005 roku.

Mimo upływu lat, Kobranocka koncertuje i ma się dobrze. A "Kocham Cię, jak Irlandię" znają chyba wszyscy fani polskiego rocka...Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.