2404.2017II „Noc Profilaktyki” w Obierwi [ZDJĘCIA]

Tagi: Obierwia II Noc Profilaktyki policja Zespół Szkół w Obierwi młodzież uczeń szkoła

„Kręci mnie bezpieczeństwo” pod takim hasłem już po raz drugi w szkole w Obierwi odbyła się „Noc Profilaktyki”. W akcji wzięła udział młodzież z Obierwi, Kadzidła i Chudka.

W piątek późnym wieczorem w Zespole Szkół w Obierwi rozpoczęła się już po raz drugi „Noc profilaktyki”. Pomimo weekendu oprócz uczniów z tej szkoły nie zabrakło młodzieży z Kadzidła oraz Chudka.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, że głównym organizatorem spotkań jest sama młodzież, oczywiście działania te nie mogłyby się odbyć bez ogromnego zaangażowania dyrekcji placówek oświatowych oraz nauczycieli – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oprócz wspaniałej atmosfery, młodzież miała do dyspozycji szereg warsztatów, m.in.:
- Koncert profilaktyczny Wojciecha Dudkowskiego i zespołu „Droga na Ostrołękę”;
- Pokaz trików piłkarskich Adriana Duszaka złotego medalisty mistrzostw Polski w Freestyle’u – 2016;
- Blok zajęć sportowych: (podział na grupy, hala sportowa);
- Pokaz i warsztaty sztuk walki – jiu jitsu, MMA Gladiator Ostrołęka;
- Pokaz i warsztaty sztuk walki – kung fu Marek Polewacz;
- Zumba dance – zajęcia prowadzone przez Justynę Niedzwiecką;
- Warsztaty piłkarskie Adrian Duszak.

Ponadto młodzież miała okazję spróbować swoich sił w „telewizji”, a to dzięki warsztatom z autoprezentacji przeprowadzonym już po raz kolejny przez ks. Tomasza Trzaskę wicedyrektora Radia Nadzieja. Podczas zajęć u ks. Tomasza młodzież miała możliwość  zapoznania się z prompterem, który jest wykorzystywany w wielu studiach telewizyjnych.

W przerwie pomiędzy warsztatami młodzież z grupy teatralnej z Zespołu Szkół w Obierwi przedstawiła na wysokim poziomie spektakl „Mur”.

„Noc profilaktyki” była doskonałą okazją do rozpoczęcia przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ogólnopolskiej  akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” .To profilaktyczne działania policjantów ukierunkowane na promowanie i poprawę bezpieczeństwa rowerzystów w regionie. W tym celu przygotowano stoisko do znakowania rowerów oraz przeprowadzono  z młodzieżą pogadankę na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas jazdy na rowerze, m.in.  przypomniano  podstawowe znaki drogowe, obowiązkowe wyposażenie rowerów, przygotowano tor przeszkód z wykorzystaniem „alcogoogli” oraz wyświetlono filmy profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Młodzież miała także okazję wziąć udział w zajęciach z samoobrony, które poprowadził st. post. Daniel Zaręmba, zdobywca złotego medalu w Pucharze Europy. W II „Nocy profilaktyki” w Obierwi udział wzięło około łącznie około 90 osób.

Zdjęcia do artykułu :

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.