1905.2018Katarzyna Groniec w OCK [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka Katarzyna Groniec Nastroje we Dwoje OCK koncert

W ramach cyklicznego programu „Nastroje we Dwoje” w Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpiła dziś Katarzyna Groniec.

Umiejętność wzruszania, zachwycania interpretacją i muzykalnością daleką od efekciarstwa – za to publiczność kocha Katarzynę Groniec. Jej śpiewanie i bycie na scenie to kwintesencja tzw. piosenki aktorskiej – piosenki, która pozwala odegrać słowa, wcielić się w postać z zupełnie innej bajki, zbudować teatralny spektakl wokół utworu, trwającego zaledwie kilka chwil.

Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.

Katarzyna Groniec została uhonorowana ogólnopolską nagrodą - statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej.

W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

21-05-2018, 09:23
Autor:
straszne to było
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.