2710.2016Koncert na warzywne i owocowe instrumenty w miejskiej „dziesiątce’ [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka Przedszkole Miejskie nr 10 koncert instrumenty niekonwencjonalne instrumenty z warzyw instrumenty z owoców

Przedszkolaki z miejskiej „dziesiątki” miały niezwykłego gościa, który pokazał im, że warzywa i owoce, oprócz swych walorów smakowych i zdrowotnych, mogą także posłużyć jako instrumenty muzyczne.

O muzycznych walorach owoców i warzyw opowiadał w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Ostrołęce pan Andrzej Kozłowski. Z zawodu jest on zegarmistrzem, jednak jego wielką pasją jest poszukiwanie niekonwencjonalnych źródeł dźwięku. W tym celu wykorzystuje m.in. marchewkę, ogórek, paprykę, orzechy kokosowe i włoskie, pietruszkę czy jabłko.

Instrumenty pan Andrzej wykonywał bezpośrednio przed występem, który z ogromnym zachwytem oglądały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Swoich sił w grze na marchewkowym flecie czy trąbce z papryki spróbować mógł każdy z przedszkolaków. Na zakończenie pokazu dzieci zaprezentowały się w krótkim koncercie, grając na instrumentach wykonanych z orzechów.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.