1803.2017Koncert Walk Away w Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka Walk Away Ostrołęckie Centrum Kultury OCK koncert Nastroje we Dwoje

W Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpił dziś zespół Walk Away. Po kilkunastoletniej przerwie artyści ponownie zawitali do naszego miasta.

Walk Away to jedna z najpopularniejszych grup z kręgu muzyki fusion w polskim jazzie istniejąca od 1985. To zespół legenda, jedyna polska formacja jazzu nowoczesnego, która przez 30 lat grała bez zawieszania działalności. Szybko zdobyli ogromną popularność, objechali pół świata, nagrali 11 albumów. Walk Away grał na wszystkich najważniejszych festiwalach światowych. Regularnie współpracuje z takimi gwiazdami jak Urszula Dudziak, Mike Stern, Eric Marienthal oraz Bill Evans. Wielokrotnie był wybierany "najlepszym jazzowym zespołem roku" przez czytelników pisma Jazz Forum. Po trzech dekadach nie spuszczają z tonu, grają z taką samą pasją i energią.

Skład zespołu zmieniał się dość płynnie, często był inny na każdej kolejnej trasie koncertowej i płycie. Stałym członkiem wszystkich składów jest Krzysztof Zawadzki.
Obecnie zespół powrócił w oryginalnym składzie:
KRZYSZTOF ZAWADZKI - drums, leader
BERNARD MASELI - vibes, Kat Midi Controler
TOMASZ GRABOWY - bass
ZBIGNIEW JAKUBEK - keyb.
ADAM WENDT – sax.

Koncert grupy Walk Away odbył się w ramach projektu Nastroje we Dwoje realizowanego przez Ostrołęckie Centrum Kultury współfinansowanego przez samorząd Ostrołęki.Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.