1304.2019Kuba Sienkiewicz akustycznie i w duecie z Jackiem Wąsowskim w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka OCK Kuba Sienkiewicz

W Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpił dziś Kuba Sienkiewicz – najsłynniejszy w Polsce lekarz neurolog. Na scenie w akustycznym koncercie wtórował mu na gitarze, mandolinie i banjo Jacek Wąsowski.

Kuba Sienkiewicz – lider i założyciel kultowego zespołu Elektryczne Gitary a ponadto doktor nauk medycznych, neurolog, specjalizujący się w chorobie Parkinsona. Jak często mówią o nim dziennikarze muzyczni, jest najzdolniejszym neurologiem wśród muzyków i najlepszym muzykiem wśród neurologów. Zdecydowanie najpopularniejszy śpiewający doktor polskiej sceny muzycznej. Autor wielu ponadczasowych hitów: m.in; „Co ty tutaj robisz”, „Kiler”, „Koniec”, „Człowiek z liściem na głowie”, „Co powie Ryba”, „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Wytrąciłaś mnie z równowagi”. Komponuje muzykę i piosenki do filmów.

Jako praktykujący lekarz Kuba Sienkiewicz koncertuje z rzadka, ale za to jego występy pamięta się długo, m.in. z powodu specyficznego poczucia humoru artysty, cenionego również w światku kabaretowym. Dał temu dowód podczas dzisiejszego koncertu w Ostrołęckim Centrum Kultury. Artysta wystąpił w duecie z Jackiem Wąsowskim – cenionym muzykiem sesyjnym, który dziś wtórował liderowi Elektrycznych Gitar na mandolinie, banjo i… gitarze.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.