0304.2016Marek Piekarczyk wystąpił w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka koncert Marek Piekarczyk Marek Piekarczyk w Ostrołęce Ostrołęckie Centrum Kultury OCK Nastroje we Dwoje

Wokalista legendarnej grupy TSA – Marek Piekarczyk wystąpił w Ostrołęce. Artysta zaserwował publiczności zgromadzonej w Ostrołęckim Centrum Kultury potężną dawkę swoich najlepszych utworów i własnych interpretacji wielu „klasyków”.

Koncert Marka Piekarczyka odbył się w ramach cyklicznego projektu Nastroje we Dwoje realizowanego przez Ostrołęckie Centrum Kultury. Swój występ w Ostrołęce Marek Piekarczyk rozpoczął od utworu autorstwa niezapomnianego Tadeusza Nalepy. Artysta zaprezentował największe ze swoich hitów i najciekawsze interpretacje „nieśmiertelnych” klasyków gatunku.

Marek Piekarczyk (ur.1951) – wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna. Śpiewa od 1969 r. Do grupy TSA dołączył na początku lat 80. i został jej wokalistą. Zespół zdobywał coraz większy rozgłos a ich piosenki okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce.

W roku 1986 rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar. Zespół TSA był tam współtwórcą opracowania muzycznego i wykonywał wraz z orkiestrą teatru wszystkie partie instrumentalne. Odbyło się ok. 200 spektakli w Polsce i za granicą.

W latach 1990–1991 artysta śpiewał w bocheńskim zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę XES. W latach 1992–1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii. W 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka "Źródło". Motto płyty: "Kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży" towarzyszy koncepcji albumu, która zakłada powrót do muzycznych korzeni, jednocześnie przeciwstawiając się fali wszechogarniającej tandety w muzyce rozrywkowej.

W latach 2013-2014 roku Artysta zasiadał w jury programu The Voice of Poland emitowanego na antenie TVP2.


Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

03-04-2016, 08:26
Autor: Antykot
Co tam Piekarczyk przy rapujacym księdzu.
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.