1901.2017Noworoczny koncert Cantileny w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka chór Cantilena II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce koncert noworoczny

Rodzice i uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce mieli okazję wysłuchać pięknego noworocznego koncertu w wykonaniu chóru Cantilena. Przed publicznością zaprezentowały się m.in. chórzystki, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z chórem.

Noworoczny koncert chóru Cantilena odbył się 11 stycznia w II LO. W części I zaprezentowały się Złote Medalistki XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chóru Bydgoszcz' 2016 prezentując wybrane 3 utwory,a mianowicie: „Marzenie”, Coś tam w lesie stuknęło”, „Sanctus” z „Missa brevis” J. Świdra. W części II wystąpił chór w pełnym składzie, z udziałem także chórzystek przyjętych z początkiem bieżącego roku szkolnego. W tej części wykonano program słowno - muzyczny z wykorzystaniem kolęd i pastorałek w nowym opracowaniu a także teksty o tematyce bożonarodzeniowej polskich poetów.

Brzmienie chóru wzbogacił akompaniament chórzystek - Kasi Staśkiewicz (skrzypce) i Klaudii Trzcińskiej (wiolonczela). W partii solowej „Kołysanki bożonarodzeniowej” węgierskiego kompozytora L. Bardosa, wystąpiła 7 letnia Łucja Żynda, która wzruszyła swoim śpiewem wszystkich obecnych na koncercie.

Z dużą swobodą i wdziękiem prowadziła koncert Oliwia Dzbeńska.Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

19-01-2017, 13:07
Autor: Danuta
To był wzruszający koncert. Śpiewała moja córka, która jest w I klasie II Liceum. Ja kończyłam Studium Nauczycielskie i też śpiewałam w Chórze Pana Gadomskiego. To był najpiękniejszy okres w moim życiu. Panie Profesorze ogromne dzięki za wspaniałe efekty pracy z Chórem.
21-01-2017, 13:36
Autor: melomanka
Złote Medalistki dały wspaniały popis swoich umiejętności. SANCTUS  "Missa brevis" był rewelacyjny. Śpiewałam ten utwór w Chórze Akademickim i znam stopień trudności tego utworu. Brawo.


Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.