0210.2017Przegląd Filmów Dokumentalnych z finałowym recitalem Grzegorza Kucharzewskiego

Tagi: Ostrołęka Muzeum Żołnierzy Wyklętych Przegląd Filmów Dokumentalnych Romuald Szeremietiew Grzegorz Kucharzewski

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na Przegląd Filmów Dokumentalnych o tematyce związanej z bohaterami podziemia niepodległościowego. Punktem kulminacyjnym przeglądu będzie recital Grzegorza Kucharzewskiego. W programie przewidziano także panel dyskusyjny z udziałem Romualda Szeremietiewa.

Przegląd Filmów Dokumentalnych przygotowany przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbędzie się 2 października w Kinie Jantar. W programie przewidziano m.in. projekcję filmów: „Pani Weronika i jej chłopcy” (2012), „Kochankowie z lasu” (2016), „Operacja Cezary” (2017). Uczestnicy przeglądu będą mieli także okazję do spotkania i rozmowy dr Dariuszem Gałaszewskim oraz z płk Weroniką Sebastianowicz, główną bohaterką jednego z prezentowanych filmów.

Podczas przeglądu odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany: „Likwidacja polskich elit warunkiem bolszewizacji Polski”. Wezmą w nim udział m.in. : Romuald Szeremietiew, Witold Gadowski, Sławomir Górski, Dariusz Gałaszewski, płk Weronika Sebastianowicz, Jacek Karczewski.

Na zakończenie przeglądu zaplanowano recital Grzegorza Kucharzewskiego.

Część pierwsza przeglądu rozpocznie się o godz. 10:00, cześć druga o godz. 16:00.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zdjęcia do artykułu :

Zobacz również: