2710.2017PSM w Ostrołęce ma już 40 lat [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka PSM Państwowa Szkoła Muzyczna jubileusz 40-lecie OCK

40 koncertami w wykonaniu swoich uczniów, absolwentów i nauczycieli Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego uczciła swoje 40-te urodziny. Ostatni, finałowy koncert, który dziś odbył się w OCK uświetnił uroczystą galę jubileuszową.

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się dziś uroczysta gala przygotowana z okazji jubileuszu 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Ostrołęce. W gali udział wzięli byli dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci, obecni uczniowie i kadra nauczycielska, przedstawiciele samorządu miasta i powiatu – wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, senator RP Robert Mamątow oraz przedstawiciele innych szkół i placówek z którym PSM na co dzień współpracuje.

- Państwowa Szkoła Muzyczna w Ostrołęce to placówka inna niż pozostałe. Nie ma tam dzwonków ani przerw. Uczniowie korzystają z indywidualnych lekcji z nauczycielami, a lekcje kończą się czasem bardzo późnym wieczorem. To tu swoje pasje z różnych, muzycznych dziedzin realizować mogło 1400 uczniów. Dziewięciu z nich zdecydowało się potem uczyć innych, w tym obecna dyrektor placówki Dorota Rypina-Gałązka – mówił podczas uroczystości prowadzący galę.

Szkoła zdecydowała się uczcić jubileusz 40-lecia w wyjątkowy sposób. Przez cały 2017 rok trwały koncerty. Było ich 39 i różne towarzyszyły im konwencje – tematyczne, kabaretowe, operowe. Ostatni – 40 został zagrany dziś, 27 października w sali widowiskowej OCK. Na scenie wystąpiło kilka pokoleń uczniów placówki.

Uroczysta gala była również okazją do wręczenia nagród i podziękowań dla byłych i obecnych pracowników.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i materiału wideo z jubileuszu 40-lecia istnienia PSM.Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

28-10-2017, 08:32
Autor: h
A najznakomitszego śpiewaka Świerada nie było Ten to potrafi zepsuć ślub
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.