1801.2017Studniówka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu [ZDJĘCIA]

Tagi: studniówka ZSP Przasnysz studniówka ZSP studniówka Przasnysz studniówka ZSP Przasnysz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu studniówka studniówka zdjęcia studniówka Przasnysz zdjęcia

Na około 100 dni przed Maturą w całej Polsce odbywają się bale klas maturalnych zwane Studniówkami. Pierwszy bal w powiecie przasnyskim odbył się w sobotę, 14 stycznia w Zajeździe Sebory, w którym wzięli udział uczniowie z trzech klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uczniowie z klas techników samochodowego, żywienia oraz informatycznego tradycyjnie przywitali wszystkich gości oraz swoich kolegów, podziękowali gronu pedagogicznemu i zaprosili na obejrzenie tańca Polonez.

Głos zabrał Andrzej Brocki, dyrektor placówki.

- Przede wszystkim witam Was, kochani maturzyści, bo to jest Wasze święto. Za sto dni, też będziecie tak elegancko ubrani pisząc egzamin maturalny, ale o tym dziś powinniśmy zapomnieć i w szampańskich nastrojach bawić się do białego rana. Chcę abyście pamiętali tylko jedno: to nie dowód osobisty zapewnia wstęp w dorosłe życie, zapewnia go świadectwo maturalne – mówił.

Szczere podziękowania wypłynęły także od rodziców. 

– Pragniemy serdecznie podziękować dyrekcji i nauczycielom szkoły za lata trudu, które upłynęły na kształtowaniu tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Dziękuję wychowawcom za opiekę nad klasami, cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do naszych dzieci. Stoją tu przed nami, tak inni niż na co dzień, tak inni niż parę lat temu. Lepsi, dojrzalsi, z większa odwagą spoglądający w swoją przyszłość. Posłaliśmy ich do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu i nie zawiedliśmy się. Z nawiązką spełniliście nasze oczekiwania – mówiła Marta Piotrowska.

Swoje słowa skierowała także do maturzystów. 

– Droga młodzieży, w życiu podejmowaliście już kilka prób. Niedługo przed wami kolejna, kolejny życiowy egzamin – Matura. Takie jest całe życie, zadania, próby, wybory. Sztuka życia polega na umiejętności dokonywania właściwych wyborów. Dzisiaj wasz pierwszy, jedyny, wyjątkowy bal Studniówka. Ta impreza oczekiwana z niecierpliwością, wzruszeniem, która pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata. To tez kolejna życiowa próba. Czy wyjdziecie z niej zwycięsko? Czy udowodnicie w sposób właściwy swoją odpowiedzialność? Czy potraficie nie ulec niemądrym pomysłom na dorosłość? Ja w was wierzę. Inaczej cała nasza praca, nasze rozterki, dyskusje, starania nie miałyby sensu – dodała Piotrowska.

I tak po pięknych słowach i podziękowaniach rozpoczął się Bal Studniówkowy, który jest zapowiedzią nadchodzących zmian w życiu maturzystów. To właśnie przed nimi ten czas, kiedy młody człowiek wchodzi w dorosłość.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji ze Studniówki w ZSP udostępnionej dzięki uprzejmości portalu ePrzasnysz.pl.

Źródło: ePrzasnysz.pl


Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.