2509.2017Święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA

Tagi: Ostrołęka 5 Pułk Ułanów Zasławskich święto pułkowe ZSZ nr 2

W niedzielę, 24 września odbyło się doroczne święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich. Uroczystości były okazją do wręczenia odznaczeń pułkowych, spotkania sympatyków pułku oraz złożenia ślubowania przez uczniów klas o profilu mundurowym z ZSZ nr 2, którego patronem jest pułk ułanów.

Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w intencji ułanów z 5 pułki oraz ich rodzin. Następnie pod pomnikiem znajdującym się w miejscu, gdzie w przeszłości znajdowała się brama główna wiodąca do koszar, odbyła się dalsza cześć uroczystości. Po przyjęciu wciągnięciu flagi państwowej i odśpiewaniu hymny, uczniowie klas pierwszych o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 złożyli uroczyste ślubowanie.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia pułkowe, nagrody w konkursach towarzyszących obchodom a także złożono kwiaty i wieńce pod pomnikiem upamiętniającym bohaterskich ułanów walczących o polską wolność i niepodległość.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i materiału wideo z tegorocznych obchodów święta 5. Pułku Ułanów Zasławskich.Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

26-09-2017, 14:03
Autor: S.W.O
"Ślepowron", "Las", "Sęp" i wielu innych żołnierzy NSZ i NZW w powiecie Ostrołęka byli też żołnierzami 5 Pułku Ułanów choć dziś wielu o tym zapomina i jakby celowo pomija się formacje narodowe przy uroczystościach.
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.