2006.2016Tomek Lipiński, lider Brygady Kryzys, wystąpił w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka koncert Tomek Lipiński OCK Ostrołęckie Centrum Kultury Nastroje we Dwoje

W ramach projektu Nastroje we Dwoje w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się koncert Tomka Lipińskiego – lidera i współzałożyciela legendarnego zespołu Brygada Kryzys.

Koncert Tomka Lipińskiego odbył się w sobotę 18 czerwca w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Był to ostatni przed wakacjami koncert w ramach projektu Nastroje we Dwoje, współfinansowanego przez samorząd miasta.

Tomek Lipiński (ur.1955) – polski muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; przerwał studia, by realizować swoją pasję muzyczną.

Udzielał się w zespole Izrael, nagrał solowy album ('Nie pytaj mnie' z 1994). W latach 1991–1993 pisał felietony dla czasopisma „Tylko Rock”. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), redaktorem naczelnym „Aktivista” (2000). Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych i piosenek filmowych (m.in. do filmów Psy 2, Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i do filmu Reich – wszystkie w reżyserii Władysława Pasikowskiego). Od 2014 roku występuje z zespołem jako Tomek Lipiński.

Wielokrotnie oskarżano go o zdradę młodzieńczych ideałów. Tymczasem jego solowa płyta pokazuje, że kiedy inni już dawno machnęli na nie ręką, on jest im ciągle wierny. "To, czego pragniesz" to dobra i mądra płyta. Może trochę niedzisiejsza w swym tradycyjnym brzmieniu i pozytywnym przekazie – ale przez to wyróżniająca się z reszty polskiej produkcji muzycznej, celebrująca w udany sposób klasyczne wartości rockowego buntu w stonowanej formie. W efekcie możemy być spokojni o przyszłość Tomka. Mając swoją pozycję i talent, nie musi się już ścigać z młodszymi od siebie. Na takie szlachetne piosenki jak te z "To, co czego pragniesz" zawsze będą chętni.
Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.