2708.2017Trwa 40. Miodobranie Kurpiowskie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi: miodobranie kurpiowskie miodobranie Wykrot Kurpiowska kraina miodobranie wykrot miodobranie program 40 miodobranie

Jubileuszowe 40. Miodobranie Kurpiowskie wystartowało! Rozpoczęła je uroczysta msza święta w myszynieckiej bazylice, a następnie oficjalne uroczystości przeniosły się do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie. Tam odbyło się otwarcie imprezy, na którą zjechało się mnóstwo osób z Polski i zza granicy.

Miodobranie to prawdziwe święto folkloru kurpiowskiego. W ten czas koło Myszyńca spotkać można sporo osób w ludowych strojach, tradycyjne ludowe wdzianko założył dziś nawet starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Oprócz niego, na liście gości znalazło się wiele znakomitych nazwisk - m.in. z Ukrainy i z Litwy. Pojawili się też przedstawiciele ostrołęckiego samorządu. Otwarcia imprezy dokonał burmistrz Myszyńca - Bogdan Glinka.

Jeszcze dziś odbędzie się fantastyczna zabawa przy części koncertowej. Wystąpią zespoły ludowe, a także Kasia Popowska i zespół Ira. Gwiazdy wieczoru zagrają od godz. 18.00.

Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

29-08-2017, 10:02
Autor:
Ciekawe czy była zapowiadana kontrola celników i skarbówki?
29-08-2017, 12:19
Autor:
...a od kiedy to celna i skarbówka się zapowiada??
Serwis balujemy.eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.