1405.2017Zespół Voo Voo wystąpił w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Tagi: Ostrołęka Voo Voo koncert Ostrołęckie Centrum Kultury OCK

Grupa Voo Voo zaprezentowała przed ostrołęcką publicznością utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej „7”. Artyści, który szczyty list przebojów zdobywali w latach 80-tych i 90-tych zostali bardzo ciepło przyjęci przez fanów z Ostrołęki.

Koncert grupy Voo Voo odbył się w sobotę, 13 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz, Michał Bryndal – tych osób fanom rockowego zespołu niezwykle popularnego w latach 80-tych i 90-tych nikomu przedstawiać nie trzeba. Artyści stanęli w Ostrołęce na wysokości zadania, przypominając tym samym, za co w ubiegłym wieku zdobywali pierwsze miejsca na listach przebojów.

Podczas występu w Ostrołęce muzycy z Wojtkiem Waglewskim na czele zaprezentowali materiał pochodzący z ich najnowszej płyty „7”, która swoją premierą miała niespełna dwa miesiące temu.

Voo Voo – polski zespół muzyczny działający od lat 80 grający zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz.

Twórczość zespołu przechodziła ewolucję od początkowo mrocznych i surrealistycznych obrazów w warstwie tekstowej, okraszonych podobną muzyką, do coraz pogodniejszych i bardziej dynamicznych klimatów.

Muzyka Voo Voo sięgała nieraz do żywiołowych, graniczących z transem rytmów, zapożyczonych z różnych gatunków muzycznych. Choć zespół łączy je ze sobą, poszczególne płyty mają jednak zwykle jakiś dominujący styl.

W tekstach przeważa proste słownictwo, nawiązujące do mowy potocznej, ale jednocześnie są one pełne gier i zabaw językowych, a treść dotyczy często przeżyć egzystencjalnych i metafizycznych. Pod tym względem są bliskie utworom Lecha Janerki czy zespołu Raz, Dwa, Trzy, z którymi zresztą wielokrotnie koncertowali. Sam Waglewski uważa, że ważniejsza jest muzyka, a pisanie tekstów traktuje jako dodatek do niej.Galeria do artykułu :


Zobacz również:Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu.